فرزندپروری, کودک و نوجوان, مجله نگاه زیبا زندگی

چگونه از مشکلات مرتبط با فرزندخواندگی جلوگیری کنیم؟

برای جلوگیری از مشکلات آینده از پیش برنامه ریزی کنید:
1. در مورد مشکلات در اولین فرصت بحث کنید قبل از اینکه همه مهم شوند مثلاً بگویید(( من می دانم که فرزندخوانده ها می خواهند والدین اصلی شان را بشناسند. در این مورد چه فکری می کنی؟فکر می‌کنی چرا می‌خواهند این کار را بکنند؟))سعی نکنید در مورد احساسات و افکار و نقشه هایش صحبت کنید.
2.بگذارید فرزندتان بداند که اگر تصمیم گرفت والدین واقعی اش را پیدا کند شما از او حمایت خواهید کرد و او را درک می کنید و حسادت نمی کنید. آلبوم، مدارک مدرسه و سایر مدارک خاطره انگیز را برای او نگه دارید تا اگر والدین واقعیش را پیدا کرد،به آنها نشان دهد.
3.فرزند شما باید بداند که پدر و مادر واقعیش به دلیل موقعیت شخصیشان او را به خانواده‌ای دادند نه به خاطر اینکه او مشکلی داشته است. به او بگویید که برای والدین واقعیش ناراحتید که مجبور شدند چنین تصمیم بگیرند. او را مطمئن کنید که شما خوشحال هستید که فرصتی دارید تا تمام محبتی که او شایسته اش است را به او بدهید. در هر زمانی از زندگی این نکته را برایش تکرار کنید.
4.به خودتان یادآوری کنید که بچه‌ها در هر مرحله و سنی مشابه رفتار می‌کنند بدون در نظر گرفتن اینکه والدین واقعی شان ممکن است چطور باشند و تمام بچه‌ها برای جلب توجه پدر و مادر رقابت می‌کنند. 5.به خودتان زمان بدهید تا عاشق فرزند خوانده تان شوید و اگر احساس متفاوتی در مورد هر فرزند دارید خود را سرزنش نکنید این کاملاً در خانواده هایی که تمام بچه ها هم خون هستند نیز صدق می‌کند.
6. روز جشنی را در نظر بگیرید که این فرزند خوانده ها خواهر و برادر شدند. بعضی خانواده ها روزی را که هر فرزند وارد خانواده شده جشن می‌گیرند.
مهارتهای زندگی که کودکان یاد می‌گیرند:
فرزندخوانده ها می توانند عشقی را تجربه کنند که به آنها فرصت دهد تا احساسات خودشان را در مورد اصل شان مشق کنند. می توانند یاد بگیرند که دوباره مورد محبت قرار می‌گیرند، بدون ترس از پذیرفته نشدن و حوادث ناخوشایند گذشته و بدانند که اوقات خوش ادامه دارد.
اصول پرورش فرزند:
1.نگرانی بچه های پذیرفته شده در مورد والدین واقعی شان شبیه حس فرزندان واقعی است که گاهی دوست دارند والدین دیگری داشته باشند(( پولدارتر و معروف‌تر)) ابن مورد وقتی جدی گرفته نشود گذراست.
2.اگر فرزند شما آن را جدی گرفت به خاطر داشته باشید که برای کودک آسان تر است که دو مادر و پدر را دوست داشته باشد تا اینکه احساس کند مجبور است از بین آنها یکی را انتخاب کند، بگذارید این را بداند.

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *