تربیت جنسی, فرزندپروری, کودک و نوجوان

کارگاه‌های تخصصی کودک چیست؟ و چرا این کارگاه‌ها برای کودکتان ضروری است؟

مرکز مشاوره یزد

هرچند بازی همه دنیای کودک نیست اما همه دنیای کودک بازی است.این جمله زیبا و رسا بیان می‌کند که چقدر می‌تواند یک رشد همه جانبه در کودک از طریق بازی اتفاق بیفتد رویکردهای منطبق بر بازی درمانی یکی از جدیدترین رویکردها در علم روانشناسی قرن ۲۱ می‌باشد که از اواخر قرن بیستم رواج گرفته است.

پیشگیری از بسیاری از مشکلات رفتاری و روانشناختی، افزایش هوش هیجانی و هوش تحصیلی، از طریق بازی در کودک خردسال امکان پذیر است بسیاری از ابعاد مختلف رشد کودک، چون رشد ذهنی، اجتماعی، حرکتی، کلامی، جنسی و سایر جنبه‌های رشد را می‌توان از طریق فعالیت‌های بازی محور هدفمند در کودک رشد و ارتقا داد.

بسیاری از پیش نیازهای تعیین کننده موفقیت کودک در دوران تحصیل و مدرسه و آینده می‌تواند در دوران خردسالی رقم زده شود و بازی ابزار موثر در این دوره می‌باشد.

چنانچه این موارد در کودک نادیده گرفته شود بسیاری از چالش‌ها همچون کم‌رویی اضطراب پرخاشگری مشکلات در خواندن، نوشتن و ریاضی بیش فعالی و… ممکن است در کودک دبستانی  مانع رشد اجتماعی بهینه در کودک می‌شوند و از عواملی هستند که باعث می‌شود کودک نتواند بازدهی لازم و کافی را در فرایند تحصیل و رشد اجتماعی خود داشته باشد.

بنابراین چنانچه کودک خود را از خردسالی به جای  کلاس‌های آموزشی متفرقه در  کارگاه های بازی محور و هدفمند و مسئله محور شرکت دهید، می‌توانید تا حدود زیادی موفقیت اجتماعی و تحصیلی آینده کودک خود را تضمین کنید.

نگاه زیبا زندگی این فرایند را برای شما تسهیل کرده است.

ما با بیش از بیست عنوان کارگاه روانشناسی با عناوینی چون: رفع اضطراب جدایی، تقویت اعتماد بنفس، مدیریت خشم، آوا و نوا، تمرکز و توجه، مهارت‌های زندگی، حل مسئله و پازل، تقویت حافظه و….. به شما در رشد همه جانبه نورچشم عزیزتان کمک می‌کنیم.

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *